Kemoterapinin etkisini arttıran mucize

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden ozon ve ağrı tedavisi uzmanı Dr. Cemil Adaş, kanserden diyabete çok geniş bir kullanım alanı olan ozon tedavinin, kemoterapinin etkisini ortalama 7 kat arttırdığını söyledi.

ÜRÜN DİRİER

Fotoğraf: Kaplan Taneroğlu

Ozon tedavisi hangi hastalıklarda kullanılıyor?

Diyabet, romatizma, kanser, hepatit, kronik yorgunluk, fibromiyalji, ağrı, fıtık, eklem aşınmaları, kireçlenme, kolit, chron, alerji, astım, migren ve akne gibi onlarca hastalıkta kullanılıyor. Sağlıklı yaşlanma, enerji artışı, ciltte yaşlanmayı geciktirme, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, damar dolaşım bozuklukları, romatizmal hastalıklar, yara, yanık ve kilo vermede de etkin olarak uygulanabiliyor. Ozon vücuttaki onarım mekanizmalarını hızlandırıyor.

OZON
Dr. Cemil Adaş

YAĞ YAKIMINI HIZLANDIRIYOR

Kilo vermede nasıl işe yarıyor ozon?

Kilo almak veya vermek çok basit bir formüle bağlıdır. Alınan enerji ve verilen enerji dengesine. Alınan enerjiyi yediğiniz yemekler ve içecekler belirler. Verilen enerjiyi ise sizin hormonlarınız ve hareketliliğiniz belirler. Ozon tedavisi ile vücudun metabolizması hızlanır, insülin direnci kırılır, kas gücü artar ve yağların yakılması hızlanır. Ancak ozon tedavisi iştahı da arttırır. O yüzden bu tedavinin ehil ellerde, bu alanda sertifikası olan bir doktor tarafından yapılması gerekir. İnsan vücudu bir bilgisayar gibidir. Her noktasında sinirler var. Beynimizde bir açlık ve tokluk merkezi vardır. Ozon tedavisi ile birlikte mutlaka açlık merkezini kapatıp tokluk merkezini uyaran akupunktur, birlikte kombine edilerek uygulanmalı. Biz akupunkturu iğne ile değil, kulaktaki ilgili noktaya mıknatıs yapıştırarak uyguluyoruz. Her yemek yemeden önce hastaya verdiğimiz bir aparat ile bu mıknatıs akupunktur aktive ediliyor ve iştah azaltılıyor.

5 DAKİKADA FITIK TEDAVİSİ

Kanserde belirgin bir faydası var mı bu tedavinin?

Kemoterapi dediğimiz tedavi kanserli hücreleri öldürmek için verilir. Ancak bu sırada sağlıklı hücreler de ölür. Ozon tedavisi kemoterapi alan hastalarda sağlıklı hücrelerin kemoterapiye karşı direncini arttırır. Bu sayede kemoterapinin etkinliğini 7 kat arttırır.

Bel ve boyun fıtığında kesin tedavi edici bir etkisi var mı ozonun?

Hiçbir anestezi almadan, teknoloji yardımı ile, uyanık haldeki hastanın fıtığının içine ince bir iğne ile girip ozon uyguluyoruz. Fıtık olan disk küçülüp sinir üzerindeki baskıyı rahatlıyor. Zaten cerrahi yöntemde de hastaya narkoz verilip, fıtık olan bölge kesilip fıtık olan disk cerrahi yöntem ile küçültülüyor. Bizim uygulamamızda ise hiçbir anestezi riski olmadan, 5-6 dakikalık bir müdahale ile bu tedaviyi uygulayabiliyoruz. Ve hasta bizim tedavimizden sonra hiç hastanede yatmadan günlük hayatına dönebiliyor. Uygulama tek seferde yapılıyor. Yani hastanın defalarca hastaneye gelmesine gerek yok. Öğlen yemek arasında gelip tedavisini yaptırabilir. Üstelik kalıcı bir tedavi, tekrara gerek kalmıyor.

YAŞLANMAYI YAVAŞLATIYOR

Peki hiçbir hastalığı olmayan bir kişi ozon tedavisinden ne gibi faydalar görür?

İnsan vücudu oksijen ile çalışır. Yaşlanmanın ve neredeyse tüm hastalıkların kaynağı vücudun oksijensiz kalmasıdır. Ozon tedavisi vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır, hücrelerin yaşlanmasını yavaşlatır. Aynı zamanda ozon faydalı bir dopingtir. Birçok profesyonel sporcu ozon tedavisi almaktadır. Ozon tedavisinin sporculardaki etkisi yüksek dağlarda kamp yapan sporculardaki gibidir. Kan analizlerinde de yasal olmayan bir doping maddesi gibi bir sonuç çıkmaz.

Ozon tedavisinin uygulaması hakkında da bilgi verebilir misiniz?

Saf oksijenden, bir jeneratör aracılığı ile üretilen medikal ozon gazının tedavi amaçlı olarak kullanılması işlemi bu. Hastadan bir miktar kan alınarak, bu kan 3 atomlu oksijenden ibaret olan ozon ile zenginleştiriliyor. Zenginleştirilen kan hastaya geri enjekte ediliyor. Böylece dokulara daha fazla oksijen bırakılması sağlanarak, doku tamiratı hızlandırılıyor. Bağışıklık sistemini dengeleyen ozon, lökositlere oksidasyon yaparak vücudun doğal antioksidan kalkanlarını aktive ediyor. Kronik hastalıklarda görülen mikropsuz iltihapları (enflamasyon) kontol altına alarak, metabolizmanın kendi iyileşme sürecini harekete geçiriyor.

Ozon tedavisi yapan her merkez güvenilir midir peki?

Hali hazırda Sağlık Bakanlığı’ndan ozon tedavi sertifikasına sahip doktor sayısı şu an 16. Ancak maalesef ülkemizde bu tedaviyi yasal olmayan ve tehlikeli bir şekilde uygulayan, hatta doktor bile olmayan insanlar mevcut. Öyle ki spor salonlarında doping amaçlı uygulayanlar var. Hastalar mutlaka tedavi aldığı merkezde bu sertifikayı sorgulasın ve görsün.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s