Liposuction tahtını Liposculpture’a devrediyor

Fazla yağları aldırma yöntemi olarak uzun yıllardır kullanılan Liposuction yöntemi, tahtını Estetik Liposculpture uygulamasına devrediyor. Peki Liposculpture yöntemi nedir? Liposculpture yönteminin zararları var mıdır?

10

Yağlı dokunun alınarak düzeltilmesi, estetik açıdan şekil verilmesi manasına gelen “estetik liposculpture” operasyonu sırt, bel, göbek, bacak içi, basenler, diz iç kısımları, çene altı gibi farklı vücut bölgelerinden vakum yardımıyla yağ alınması sonrasında, vücuda şekil verilmesini sağlıyor. Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, kliniklerinde kullandıkları liposculpture metodu ile ilgili şu bilgileri veriyor:

Bölgesel yağlanma büyük bir sorun, uygulanan zayıflama diyetlerine ya da sporla bile üstesinden gelinemeyebilir. Bu tarz vakalarda özellikle vücut kontürüne şekil kazandırmak ve bölgesel yağdan kurtulmak isteyen hastalara liposculpture operasyonu öneriliyor.  Liposuction’dan farklı olarak, mikro kanüllerle vücudun belirlenen bölgelerine uygulama yapılıyor.

Bu kanüller normalde liposuction tekniğinde kullanılan kanüllerden çok daha ince ve dolayısıyla cerrahın yağ hücreleri üzerine çok daha fazla hakim olmasını sağlıyor. FDA tarafından vücut ve yağ şekillendirici olarak onay alan Nutational Infrasonic Liposculpture yöntemi, aynı anda yağ toplama da yaptığı için, cerraha kontrol gücü sağlıyor. Bunun sonucunda pürüzsüz bir vücut şekillendirilmesi oluşuyor ve iyileşme süreci kısalıyor.  Liposculpture sunduğu avantajlarla, pek çok olumsuz yan etkiyi de ortadan kaldırıyor.  Yüksek titreşim, bir seansta daha çok yağ alınmasını sağlarken, operasyon sonrası ağrıyı minimalize ediyor, oluşabilecek morarma ve şişmeyi azaltıyor.  Yöntem Liposuction yapılabilecek her bölgeye uygulanabiliyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s