PERPA MUCİTLERİ BAŞIMIZA İCAT ÇIKARIYOR

Elektronik eşya üretimi ve satışı ile ünlü Şişli’nin büyük ticaret merkezi Perpa’da, buluş sahipleri tarafından Mucitler Derneği kuruldu. Derneğin en dikkat çeken mucitleri ile bir araya geldik. Yer çekim kuvvetinden enerji üreten eski bir bakır tüccarı, mıknatıstan şifalı takı ve iç çamaşırları üreten emekli bir denizci, sis bombasından yola çıkarak kuyumcular için sis alarmı geliştiren emekli bir asker. İcatlarının hikayesini Karar’a anlattılar.

HABER: ÜRÜN DİRİER
FOTOĞRAFLAR: KAPLAN TANEROĞLU

Yer çekiminden sınırsız enerji

PERPA MUCÝTLERÝ
Faysal Memduhoğlu

Eski bakır tüccarı Faysal Memduhoğlu, 13 yıldır bedava enerji üretmek üzerine çalışıyor. İki yıl önce geliştirdiği yer çekiminden elektrik üreten makine ile nihai hedefine ulaşmış. Bir alternatöre bağlanan makinedeki demir çubuklar havaya kaldırılıp yere bırakıldıkça elektrik üretiyor. Memduhoğlu şimdi de yer çekim kuvvetinin sınırsız enerji avantajını tüm dünyaya göstermek için uğraşıyor. Projesini ‘yeşil çağ projesi’ olarak adlandıran Memduhoğlu, çalışmalarını ‘gravity energy’ adı altında video paylaşım platformlarında anlatıyor. Yer çekiminin dinamosuz kullanılabilecek sınırsız bir enerji kaynağına sahip olduğunu anlatan ‘Yerli Tesla’, keşfinin avantajlarını şu sözlerle anlatıyor:

“Güneş enerjisinden 50 dönümde alınan enerjiyi ben bir dönümden alabiliyorum.Türkiye her yıl 75 milyar doları fosil yakıt kaynakları dahil enerji ithalatı için harcıyor. Oysa bu paranın tümü kasamızda kalabilir. Eğer devlet büyüklerimiz, belediyelerimiz arzu ederse İstanbul’a bile toplam 2 yılda yer çekimi enerji tribünü kurabilirim. Yer çekimi dünyaya eşit olarak dağıtılmış belki de tek güç kaynağı. Gece gündüz, iklim ve hava şartları farketmez, devamlı olarak bedava ve sınırsız enerji üretebiliriz. Ayrıca bu sistemi rüzgar tirbünlerine de uygulayabilirim.”

Elektromanyetik saldırıya karşı mıknatıs

20 yılını gemilerin bakım onarım departmanlarında geçiren emekli denizci Süleyman Selimoğlu, 10 yıldır da manyetik alan üzerine çalışıyor. Mıknatısın topraklama özelliğinden yola çıkarak ürettiği özel takı ve iç çamaşırlarının, onlarca rahatsızlığa iyi geldiğini iddia ediyor. Devamlı maruz kaldığımız elektromanyetik bombardımanın vücudumuzdaki manyetik alanı bozduğunu anlatan Selimoğlu, mıknatısın bu alanı yeniden düzenleme yeteneğine sahip olduğunu belirtiyor. Yorgunluk, baş dönmesi, kalp ritmi bozuklukları, sindirim sistemi problemleri, stres, depresyon ve uyku bozuklukları gibi onlarca rahatsızlığın, mıknatısın topraklama özelliğiyle giderilebileceğini ifade eden Selimoğlu, işin teknik kısmını ise şöyle anlatıyor:

“Dünya üzerinde oksijeni sadece demir kabul edip taşır. Demir alyuvarlarımızda bulunduğu için oksijen taşıma görevi ona aittir. Fakat bu demir elektromanyetik alanlardan

PERPA MUCÝTLERÝ
Süleyman Selimoğlu

etkilenerek hapsolup sıkışır. O zaman da vücuda yeterli oksijen taşınamaz. Birçok hastalığın baş sebebi de zaten budur. Mıktanıs ile alyuvarlarda biriken elektronları serbest bırakarak demire, dolayısıyla da oksijene dolaşım özgürlüğü kazandırabilmek mümkün. İki kutuplu dünya nasıl ki içindeki tüm canlıları uzaydan gelen radyasyondan koruyorsa, üzerinizde taşıyacağınız bir mıknatıs da sizi elektromanyetik dalgalardan korur. Topraklanmanızı sağlar. Ara ara mıknatısı ıslatıp avuç içi ve ayak altınızda ya da ağrıyan yerlerinizde gezdirirseniz, etkisi daha da artacaktır. Ben 68 yaşında merdivenleri ikişer ikişer çıkabiliyorum. Çok az yiyip çok az uyuyarak gayet enerjik ve sağlıklıyım.”

Hırsıza sis şoku

PERPA MUCÝTLERÝ
Ali Çakmak

Emekli Başçavuş Ali Çakmak ise hırsızların korkulu rüyası olacak bir buluşa imza atmış; sis alarmı. Sis bombasından esinlenerek geliştirdiği bu alarm, hırsızı tespit ettiği anda bas bas bağırmak yerine, odayı göz gözü görmez hale getiriyor. “Bu alarmı geliştirirken hırsızlarla bol bol konuştum ve sistemi ona göre şekillendirdim” diyen Çakmak, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Normalde hiçbir alarm bir hırsıza engel olamaz. Alarm çalmaya başlasa bile hırsız üç dört dakikada çalacağını çalıp çeker gider. Ama oda sisle kaplandığında hırsız hiçbir şey göremez ve çalamaz. Mecburen de odadan çıkmak zorunda kalır.” Çakmak’ın diğer icatları arasında ‘kamyonlar için türkülü korna’ ve ‘engelliler için sensörlü klozet’ de yer alıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s