EZBERBOZAN BEYİN 2

Kuantum deneylerine göre gelecekten bilgi almak mümkün

ÜRÜN DİRİER

Duyu dışı algılar ve psişik yetenekler üzerine çalışan Nöroloji Uzmanı Dr. Sultan Tarlacı, gelecekte ve geçmişte ölen bütün insanların beynine ulaşarak bilgi almanın, kuantum deneylerine göre mümkün olabileceğini anlatıyor.

ezberbozan beyin, tayfun doðan, sultan tarlacý
Sultan TARLACI

Beynin bilimsel olarak açıklanmamış yetenekleri var mıdır?

Beynin açıklanmamış yetenekleri ve gizemleri çok aslında. Mesela bugün için bilinç dediğimiz şeyin et beyinden nasıl doğduğunu anlamış değiliz. Öznellik durumunu da çözebilmiş değiliz. Benim gördüğüm kırmızı elma ile seninki aynı değil. Bilimin bugün için açıklayamadığı olaylardan biri de duyular dışı algı. Buna göre bilinç veya niyet kafatası dışına çıkıyor ve olasılık içeren süreçlere de etki edebiliyor. Duyular dışı algının bir parçası olan önceden bilme ve sezmenin nasıl olduğu tam bir muamma.

Duyu dışı algılar konusunda araştırmalarınızla biliniyorsunuz. Bir nörolog olarak sizi bu araştırmalara iten nedir?

Çocukluğumdan beri anlatılan “cin çarptı, muska, önceden rüyasında gördü, mezarında ateş görüldü, at üstünde zırhlı ve elinde mızraklı adamlar gördüm…” gibi şeylere hep şüphe ile ama bir o kadar da ilgi ile baktım. Profesyonel ilgi ise 2009’da Stephan Schwartz ile tanışmamla başladı. Uzun yıllar Amerikan Savunma Bakanlığı’na bağlı uzaktangörü-durugörü üzerine çalışmış, araştırmış, yazmış birisi. Daha sonra aldığım esinlenme ile neden ülkemizde böyle bir grup yok deyip, internet üzerinden bir grup kurdum. Rüyaları ve özel yetenekli kişilerden durugörülerini toplamaya başladık. Kayıt altına aldığımız birçok olayda gördük ki insanlar gelecekteki tehlikeleri önceden sezebiliyor ve bilebiliyorlar.

Dünyada yapılan son şaşırtıcı beyin araştırmaları neler?

2014 yılında Dean Radin’in niyetin fotonları bir yönde saptırması çalışması bence en önemli ve şaşırtıcı araştırma. Fizik dergisinde yayınlandı ancak etkisi olmadı. Çünkü güncel bilimsel bilgiye aykırı durum. Bunun dışında hep kuantum mekansal dolaşıklığı bilirdik, artık zamanda kuantum dolaşıklık kavramı da ortaya konuldu. Bu dolaşıklık gerçek ise, gelecekte ve geçmişte ölen insanların beyinlerine ulaşmak ve bilgi almak mümkün olabilecektir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s