29 yıl sonra Çernobil’de elma yiyen çılgın kadın

Youtube ve Flickr bu çılgın radyoaktif kadının çektiği video ve fotoğraflarla sallanıyor. Gerçek ismi bilinmeyen Bionerd lakaplı bilim kadını, Çernobil patlamasından sonra dünyaya tamamen kapatılan yasak bölgeye girip çektiği görüntülerle sosyal medyada fenomen haline geldi. Çünkü Bionerd Çernobil bölgesine hiçbir güvenlik önlemi almadan giriyor ve toksik bölgede yetişen ağaçlardan kopardığı elmaları yiyor. Reaktör kontrol odasının önünde rahatça poz veriyor. Radyoaktif karıncalar tarafından ısırılıyor. Ukraynalı bilim insanları ise, bu bölgede en az 20 bin yıl kimsenin yaşayamayacağını iddia ediyor.

15-04/28/yyyyy.jpgBionerd 26 Nisan 1986’dan sonra Çernobil Nükleer İstasyonu
kontrol odasına elini kolunu sallayarak giren ilk kişi oldu.

Çernobil’e 6 kez girdi 

29 yıl önce yaşanan nükleer facianın ardından hayalet bölge haline gelen ve radyoaktivitenin hala ölümcül seviyelerde seyrettiği Çernobil’e toplam 6 kez giren Bionerd, “Adımı saklı tutuyorum. Çünkü kimse bir bilim insanına değil, onun yaptıklarına hayran olmalı. Ve akılda kalıcı olan isimler değil yapılanlar olmalıdır” diyor.

Denize ya da hastaneye girmek daha tehlikeli  

Kansere yakalanmakla ilgili bir korkusunun olup olmadığıyla ilgili olarak “Bir hastanede yatarsam ya da güneş kremi sürmeden denize girersem muhtemelen kansere yakalanma riskim daha yüksek olacaktır” diyerek ezberleri bozuyor.

15-04/28/kkkk.jpg

Bionerd Çernobil’i sadece bilimsel araştırmaları için değil sevdiği için de ziyaret ettiğini söylüyor.

Burada zaman makinesinde gibiyim 

DailyMail’in haberine göre Bionerd, ilk başlarda bölgeye sadece radyoaktivite üzerine araştırma yapmak için girmiş. Ancak artık tilki gibi vahşi hayvanların serbestçe yaşadığı bu bölgeyi çok sevdiği için ziyaret etmeye devam ediyor. Radyoaktif kadın, “Çünkü buradayken kendimi bir zaman makinesinin içinde gibi hissediyorum” diyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s