Aşk acısına vurarak tedavi

image

Dünyaca ünlü ingiliz spiritüel terapist Paul Emery kendi geliştirdiği qepr yöntemiyle bir saatte ruhsal acıları yok ediyor.

Dünyaca ünlü İngiliz spiritüel terapist Paul Emery, İstanbulluları bir saatte bağımlılıklar, aşk acısı, endişe, kızgınlık, keder ve suçluluk duygusundan kurtarmak için geldi. Mart sonu- Nisan başında bir süreliğine Sapanca Richmond Nua’da olan Emery’yi biz de ziyaret ettik. Kuantum Duygusal ve Fiziksel Terapisi’nin (QEPR) yaratıcısı olan ve ünlü model Kate Moss’a da terapi vermesiyle bilinen Emery’yle geliştirdiği yöntemi konuştuk.

Vurarak tedavi

Söylendiğine göre Paul Emery, stres, merak, endişe, korku, fobi, depresyon, sinir, panik, üzüntü, keder, travma, sigara, alkol, uyuşturucu, aşırı iştah, baş ağrısı, migren, kronik sırt-boyun ağrısı gibi onlarca problemi bir saatte siliyormuş. Yöntem, söz konusu problemi önce hatırlatıp duygusal olarak yoğunlaştırdıktan sonra, belli başlı akupunktur noktalarına, belirli bir sıra dahilinde parmak uçlarıyla vurarak uygulanıyor. Resimlerde de göreceğiniz üzere, örneğin anlık ya da uzun süredir devam eden bir kızgınlığın yok edilmesi için, sırasıyla elin “karate bölgesi”, dudakla burun arası bölgesi, serçe parmak başının içe bakan yan tarafı ve köprücük kemiklerinin başlangıç noktalarına vurmak gerekiyor. Sağ ya da sol ele vurulması veya ikisine birden vurulup vurulmaması fark etmiyor. Dilediğiniz gibi yapabiliyorsunuz. Her bir bölgeye 5-10 kere vurulabiliyor. Bu işlem, kızgınlık bitene kadar beş-altı kez tekrarlanabilir. En nihayetinde kişi kızgınlık yaratan durumu hatırladığında duygusal olarak hiçbir şey hissetmez hale geliyor. Yani duruma karşı hissizleşiyor. Üzüntü için de yine sırasıyla elin karate bölgesi, dudakla burun arası bölgesi, kaşların başlangıç noktaları ve köprücük kemiklerinin başlangıç noktalarına vurmak gerekiyor.

image

Hedef bilinçaltı

Bir saatlik terapi, sorunun ortaya konulması ve bu sorunla ilgili güçlü olarak hangi duygunun hissedildiğinin tespit edilmesiyle başlıyor. Bildiğimiz terapilerdeki gibi, sorunun temelinin neye dayandığı, bilinçaltında ne olduğu gibi derinlemesine analizler gerekmiyor. Sadece hissedilen duygunun tespit edilmesi yetiyor. “Fruit Ninja” oyununda olduğu gibi sadece hedef vurularak yok ediliyor. Emery, kaş başlangıç noktaları, parmak uçları, çene, koltukaltının alt kısmı gibi noktalara sırasıyla vururken, kişinin tekrar tekrar duygu yoğunluğuna 1 ile 10 arasında puan vermesini istiyor. Öfke, suçluluk duygusu, aşk acısı gibi tek bir duyguya yoğunlaşılıyor. Hissedilen duygu yoğunluğu sıfır olana kadar işlemler tekrarlanıyor. Örneğin danışan bir suçluluk duygusundan muzdaripse, Emery onu bu duygudan kurtaracak bir telkinde bulunmuyor veya avutacak cümleler sarf etmiyor. Söz konusu acıtıcı duyguyla akıl yoluyla değil, direkt fizyolojik olarak savaşılıyor. Yani vurarak! Vurulan her bölge akupunkturda bir organa ve bir sisteme denk geliyor. Söz konusu duyguyla ilgili olan bölgelere yapılan vuruşların blokajı açacağına inanılıyor.

Reklamlar

4 Comments Kendi yorumunu ekle

 1. onlypiqachu dedi ki:

  Reblogged this on onlypikqachu and commented:
  dövsek de olur mu 🙂

 2. KAAN dedi ki:

  BİRDE KADINA ŞİDDET DERLER YALAN. AL İŞTE MEĞERSE KOCALARI TEDAVİ ETMEK İÇİN YAPIYORMUŞ… BRAVO ÜRÜN HANIM

 3. Gülcan dedi ki:

  Bu yöntem yıllardır biliniyor.adi eft

 4. m. çörek dedi ki:

  İlginç bir tedavi yöntemine benziyor. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s