Himalaya tuzu oteli

Crystals-Salt-Bed-by-Iso-Benessere-1ŞİFA VE ARINMAK İÇİN TUZ SAUNASI, TUZ BANYOSU, TUZ MASAJI…

Türkiye’nin ilk Himalaya Tuz Oteli My Tuana, yaşamın öz maddelerinden biri olan tuz ile farklı bir SPA deneyimi sunuyor.

Türkiye’nin ilk ve tek Himalaya Tuz Oteli My Tuana, SPA ve alternatif şifa merkezlerini seven İstanbullular için hizmete açıldı. Otel, Himalaya tuz odası, tuz yatakları, saunası, tuzlu jakuzileri, Himalaya’dan getirilmiş tuz bloklarının üzerinden pişirilen yemekleri, tuz masajları, tuz ile yapılan cilt bakımları ve kirişlerinde tuz tuğlalarının kullanıldığı, özellikle astım hastalarına şifa veren şık odaları ile farklı bir SPA deneyimi sunuyor. Toplam 125 oda ve 276 yatak kapasitesi olan My Tuana, İstanbul’a sadece 40 dakika mesafede, Çerkezköy’de yer alıyor.

Peki diyeceksiniz ki nedir bu Himalaya tuzu? Hala bilmeyenleriniz olabilir. Biraz Himalaya tuzundan, daha doğrusu insan yaşamında yeri doldurulamaz bir önemi olan tuzdan bahsedelim. Tabii “tuz” derken bugün sofralarımızda kullandığımız, yarardan çok zararı olan rafine tuzdan bahsetmiyoruz… Beyne direkt olarak girebilen ve düşünce denilen görünmez hareketin bile onsuz yapılamayacağı “gerçek” tuzdan bahsediyoruz.

IMG_8417Yüzlerce hastalıkta kullanılıyor

Himalaya Tuzu, Pakistan’ın doğu Karakoram civarından çıkarılan ve içinde bir insanın ihtiyacı olan 84 elementin tümünü içeren özel bir kristal türü. Masalarımızda bulunan ve beyaz zehir sodyum klorürden ibaret olan “sözde” tuz ile ilgisi bile yok. 300 milyon yıl önce oluşmuş bu kristal yapı, aslında bir besin. İçeriğindeki elementler, vücudun temel ihtiyacı ve yaşamın ilk belirtileri olan, ilk okyanusta var olan elementler. Kanımızdaki tuzlu çözelti de okyanusların ilk halindeki çözeltiyle aynı; bu, tuz ve sudan oluşan bir sıvı. Schüssler Tuz Terapsi’nin kurucusu Dr. Wilhelm Schüssler, daha 1800’lerde, insanın yandıktan sonra külü kalan bedeninde bile tuzun bulunduğunu ve yok olmadığını ispatlayarak, tuzun yaşamsal önemini göstermiş örneğin.

Sodyum klorür vücudun PH dengesini doğal şekliyle tutmak için sürekli savaşan bir element. Bu etkiyi yerine getirmek içinse tamamlayıcı elementlere ihtiyaç duyuyor. Bunların eksikliğinde kişi enerjisiz ve cansız oluyor. İşte Himalaya tuzu bu kadar önemli.

himalayan-salt-plate-1Dr. Barbara Hendel ve Peter Ferreira’nın yazdığı “Su Tuz Yaşamın Özü” kitabında da sözü edilen Himalaya Tuzu, yüksek tansiyon, kilo kontrolü, depresyon, böbrek taşı, kalp damar hastalıkları, migren, kemik erimesi, gut hastalığı, kireçlenme, romatizma, uyku problemleri, diyabet, astım, alerji, unutkanlık, kas zayıflığı, sedef, egzama, siğil, akne, uçuk, çil ve cilt lekeleri gibi yüzlerce rahatsızlıkta etkin olarak kullanılıyor.

İşte tuz otelinin kurucusu iç mimar Mehmet Yücel de bir tesadüf eseri eline geçen bu kitabı okuduktan sonra merak salmış tuza, daha doğrusu Himalaya tuzuna. Gitgide yoğunlaşan bu merakın sonucu olmuş My Tuana… Uzun süre Pakistan’dan Himalaya tuzu bloklarını getirmek için uğraşmış önce. Sonra da hiçbir malzemeyle yan yana getirilemeyen, tüm harçları iten tuzu, otelin inşaatında kullanacak bir yol bulmak için çeşitli deneme-yanılmalarla uğraşmış. Sonucuna değmiş de açıkçası. Otelde yarım saat durmak bile insanın üzerindeki negatif enerjiyi atıp, rahatlaması için yetiyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s