Biz değil “aura”mız boşandı

“EN ÖNEMLİ BOŞANMA NEDENLERİNDEN BİRİ DE İKİ KİŞİNİN ORTAK YARATTIĞI AURA ALANININ KİRLENMESİDİR. BİYOENERJİ İLE TEMİZLENEBİLİR.”

Fotoğraf: GÜVEN POLAT

Doktorasını evlilik, doçentliğini ise boşanma üzerine yapan, Nişantaşı Üniversitesi öğretim üyelerinden biyoenerji uzmanı- psikolog Dr. Davut İbrahimoğlu ile “aura boşanması” üzerine konuştuk. Türkiye Biyoenerji ve Manyetoloji Bilimlerini Yayma ve Tanıtma Derneği Başkanı da olan İbrahimoğlu, uzun süre aile mahkemelerinde bilir kişi olarak da görev yapmış. Şimdiye dek binlerce boşanma vakası gören İbrahimoğlu, en önemli boşanma sebeplerinden biri olarak aura uyumsuzluğunu gösteriyor. Çiftin yarattığı ortak aura alanının kavgalar ile zaman içinde bozulduğunu söyleyen İbrahimoğlu, bu durumu “öksürük-tahriş” kısır döngüsüne benzetiyor.

Şimdiye kadar tanık olduğunuz davalara ve vakalara bakarak boşanmanın en önemli sebebinin ne olduğunu düşünüyorsunuz?

-Psikososyal faktörler, ekonomik problemler, kültürel çatışmalar var. Ancak en az bunlar kadar önemli bir boşanma sebebi de aura bozulmasıdır. İnsanda bir kan dolaşımı vardır, bir de can dolaşımı. Yani aura denen enerji dolaşımı. Aura biliyorsunuz her canlının etrafında bulunan, hatta fotoğraflanabilen elektromanyetik bir alan. Bu alan negatif düşüncelerden olumsuz, pozitif düşüncelerden de olumlu olarak etkileniyor.

Aura kaynaklı duygusal boşanma

Çiftlerden birinin aurasındaki bozulma diğerinin aurasını da etkiliyor mu?

-Evet elbette. Bu kesişen kümelere benzer. İki insanın aurası birbirini etkileyerek ortak bir alan yaratıyor. Eşler birbirleriyle kavga ettiler mi, bu ortak alan gitgide kirlenmeye başlar ve iki kişi birbirini itici bulmaya başlar. Bu, yıllar içerisinde görünmez bir duvar oluşturur iki kişi arasında ve yabancılaşma başlar. Öksürük tahriş oluşturur, tahriş öksürüğü tetikler, bunun gibi ilişki kısır döngüye girer. Artık çift kağıt üzerinde evli olsa bile, duygusal olarak boşanmıştır aslında.

Peki kişinin aurasını temizlemek için neler yapmasını öneriyorsunuz?

-Bitsi çayları içmek, iyi beslenmek, her akşam negatif enerjiyi alması için ayakları on beş dakika tuzla suda bekletmek, meditasyon yapmak ya da namaz kılmak ve spor yapmak aurayı temizler. Tabii her şeyin başında olumlu düşünmek var.

Ama kişi ne kadar olumlu düşünürse düşünsün, aurasını temizlemek için uğraşsın, karşı taraf negatifse yapacak bir şey kalmıyor…

-Eğer kişi bilinçli olarak aurasını temizlemeyi amaçlıyorsa, karşı tarafı etkilememesi mümkün değil.

“Kadınların çok verici olması kavga nedeni”

Kavgaların sizce en belirleyici sebebi nedir?

-Bir kadından elma isterseniz alır onu verir. Ama bir erkekten isterseniz vermez, bölüşür, ikiye ayırıp yarısını kadına verir. İşte en etkili neden budur. Kadın çok verici davrandığı için, ister istemez sürekli beklenti içinde olur. Karşı taraftan verdiği kadar almayı ister. Alamayınca da dırdıra başlar ve ilişki böyle böyle bozulur. Aşırı bağımlılık da ilişkiyi yıpratır. Halil Cibran ne diyor; Aşık olun ama aşkı esir almayın, sevin ama bağlanmayın.

Peki biyoenerji uygulayarak her çifti boşanmadan döndürebilir misiniz?

-Bakın, 2000 yılında toplam 34 bin 864 çift boşanmış. Bu rakam 2011’de 90 binleri aşmış bulunuyor. Rakam gitgide artıyor. Psikoterapi ve biyoenerji ile on çiftten 8’ini eski haline döndürebiliriz ama amaç mutlaka barıştırmak da değil. Doğru boşanmak çok önemli. Örneğin Teksas’ta boşanmak isteyen çiftlerin yasal olarak boşanma terapisi görüp sertifika almaları gerekiyor. Bu, kişilerin birbirlerini affederek, öfke ve nefret duymayarak boşanmaları için çok gerekli. Ben bunu ‘boşanma okulu’ adı altında 2006’da Türkiye’de de başlattım ama başarılı olmadı. Çünkü boşanmak için böyle bir sertifika alınması yasal bir zorunluluk değil. Bunun zorunluluk olması gerekiyor. Aksi halde ayrılan çift kendi egolarını besleyebilmek için çocuklara anne veya babalarını kötülüyorlar.

Sizin danışanlarınız içinden ilginç vakalara örnek verebilir misiniz?

-Örneğin bir çiftle çok uğraşmıştım ama kavgaları yine de bitmiyordu. Sonunda bir uzman olarak boşanmaları gerektiğini söyledim. O zaman bana çok kızdılar ve tepki olarak barıştılar. Bir çiftin de birbirlerini affederek boşanmalarına yardımcı oldum. Dost olarak arada sırada birbirlerini arayıp hal hatır bile soruyorlar.

“Suçlamadan tartışmayı öğrenmek gerek”

Peki çift hiç kavga etmeyecek mi aura bozulur diye? Sorunlar kavga edilmese de sorun olarak kalmaya devam ediyor…

-Biz tartışmanın ve eleştirmenin kurallarını bilmeyen bir toplumuz. Kendimizi savunmak için hiç sınır tanımadan karşı tarafı yargılayıp suçlamalar yağdırıyoruz. Bu da sevgiyi görünmez hale getiriyor. Ve her fırsatta daha önceki kötü olayları gündeme getiriyoruz. Suçlama yapmadan ve eski can sıkıcı olayları temcit pilavı gibi sürekli gündeme getirmeden tartışmayı öğrenmek gerek.

Kavga dışında iki kişinin ortak aurasını başka neler bozar?

-Aşırı kaygılar, kavga olmasa bile içerlemeler ve duygusal birikimler ve sigara tüketimi. Ortak aura alanı sıkıntılı olan bir çift bir yastığa baş koydu mu o alan daha da grileşir.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s