Dalganızı değiştiren aplikasyonlar

Son zamanlarda aplikasyonlarda beyin dalgası furyası başladı. App Store veya Android Sotre’da “Brain wave” kategorisinde yer alan aplikasyonlar, çeşitli ses frekanslarından oluşuyor. Kolay uyuma, renkli rüya görme, rüyadayken rüyada olduğunu bilerek rüya görme (Lucid Dream), konsantre olma, daha etkin çalışma, öfkeyi dindirme, depresyonu yenme, zihni tazeleme, mutlu olma, yaratıcılığı artırma ve ayılma gibi onlarca başlıkta aplikasyon bulunuyor. Bazı aplikasyonların indirilme sayısı yüz binlerle hatta milyonlarla ifade ediliyor. Bu aplikasyonlarda alfa, beta, teta ve gama ses frekansları dinletiliyor.

Anlayacağınız ses frekanslarıyla beyin dalgalarını yönetmek ve bilinç kontrolü sağlamak artık sadece orduların ve istihbarat teşkilatlarının ilgi alanı değil. Başarısını ve çekiciliğini arttırmak, iş ve okul hayatında ilerleme kaydetmek isteyenler, hatta sevgili bulmak isteyenler bile alfa, beta, teta dalga boylarındaki ses frekanslarını dinliyor.

Mutlu, mutsuz, hiperaktif, bitkin, asosyal, canlı, dikkatli, dağınık, çekici, enerjik ya da itici… Nasıl olduğumuzu ve kendimizi dış dünyaya nasıl yansıttığımızı belirleyen beyin dalgalarımız. Uyanık ve tetikte olduğumuz dalga boyu beta, yaratıcı ve hayalci olduğumuz frekans alfa örneğin. Uyumak üzere olduğumuzda da beynimiz teta frekansında. Beyin dalgalarını yöneterek bilinç kontrolü sağlama düşüncesi yeni değil. 70-80 yıllık bir mevzu. Tahmin edileceği üzere 2. Dünya Savaşı yıllarında ABD ordusu ve Sovyetler Birliği bu konu üzerine yoğun araştırmalar yapmış. Özellikle ses frekanslarıyla beyin dalgalarını yönetmek üzerine. Şimdilerde ise bu bir trend haline geldi. Başarılı olmak ve sosyal ilişkilerini geliştirmek isteyen birçok kişi, alfa, beta, teta titreşimlerindeki ses frekanslarının bulunduğu mp3 ve CD’ler dinliyor. Bu türlü ses frekanslarının yer aldığı, birçok yabancı kaynaklı web sitesi de var internette. Hatta youtube’da bile çeşitli ses videoları bulmak mümkün. Artık cep telefonuna birkaç saniyede indirebileceğiniz aplikasyonlar da mevcut.

Tüm dünyada Beyin Frekans Teknolojisi, düşünceyle yaratılan tüm psikolojik ve fiziksel problemlerin çözümünde kullanılıyor. Kişinin sosyal ortamlarda ya da ilişkilerinde yaşadığı problemlerde; doğru iletişim kuramama yada sürdürememe, özgüven eksikliği, sosyalleşememe, kendini ifade edememe, depresyona yatkınlık, eğitim ve iş hayatında yaşadığı başarısızlıklarda, motivasyon eksikliği, dikkat dağınıklığı, kronik yorgunluk, stresle başa çıkamama, konsantrasyon eksikliği, hiperaktivite,  migren ve baş ağrısı şikayetlerinde, kilo, sigara ya da uykusuzluk gibi tanımlanmış birçok problemde artık frekanslar kullanılıyor.

14 yaşına kadar ‘alfa’dayız

Beynimiz uyanıkken betada titreşiyor. Beta 14-25 Hz arası frekansları alıyor. Betanın altı alfa. Alfa uykuya doğru gittiğimiz, hayal kurduğumuz yer. Biz 14 yaşına kadar alfa frekansındayız. Sıradan insanlar alfaya indiklerinde uyur, sıradan olmayan başarılı, zihnini kontrol edebilen insanlar ise alfaya iner dinlenir, durur, zihinlerini düşünce akışlarını izlerler. Biraz daha aşağısı teta en altta ise delta vardır. 0-2 yaş arası herkes deltadadır. Bilim adamları delta hakkında henüz tam bilgiye sahip değiller. Tek bildiğimiz, derin dinlendiğimiz, bedenimizin protein ürettiği yerin burası olduğu.

Dua, paranormal olaylar frekanslar

En düşük frekans delta’dır ve derin uykuda görülür. Ayrıca empati ve bazı paranormal süreçlerle ilişkilendirilir. Fiziksel dünyadaki farkındalığı azaltmak ve bilinçaltına ulaşmak için bu dalga boyu kullanılır.

Teta dalgası ise hayalgücü, sezgi, fantezi ve duygularla bağlantılıdır. Teta dalgaları içe dönük odaklanma, meditasyon, dua ve ruhani farkındalık sırasında etkindir.

Reklamlar

One Comment Kendi yorumunu ekle

  1. haticeozcan2014 dedi ki:

    Reblogged this on tabletkitabesi and commented:
    Rüzgâr gibi esen o neydi? Bazen bir pırıltı misali ışık bazen ise fısıltı gibi bir ses diyebilir miyiz? Hissettiğimiz bir dokunuş yada misk misali bir nefes mi tamda tadı kıvamında algıladığımız?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s