Dünyanın en iyi hastaneleri

DÜNYANIN EN İYİ ARAŞTIRMA MERKEZLERİ, TEDAVİ YÖNTEMLERİ, HASTA BAKIM ÜNİTELERİ BU HASTANELERDE! BURALARDA TEDAVİ ORANLARI DAİMA DAHA YÜKSEK!

ÜRÜN DİRİER,

ABD’nin ünlü haftalık dergisi ve derecelendirme kuruluşu olan US News& World Report tarafından yapılan anketler ve araştırmalar ile belirlenen, ABD’nin ve dünyanın en iyi ve kapsamlı hastanelerini sizin için bir araya getirdik… Hangi alanda uzmanlaştıklarını ve hangi alanda ünlendiklerini araştırdık.

Tüm dünyadan En İyi Hastaneler

Bumrungrad International Hospital, Tayland

Bumrungrad International, uluslar arası akreditasyona sahip ilk Asyalı hastane. Bangkok’un göbeğinde 1980’de kurulmuş. Şu an Güneydoğu Asya’nın en büyük özel hastanesi. 554 yatağı ve 30 uzmanlık merkezi var. Yılda yaklaşık 1 milyon hastaya hizmet ediyor. Bu rakamın 400 bini 190 ayrı ülkeden gelen yabancılardan oluşuyor. Adının anlamı ‘insanlara bakmak’ olan Bumrungrad, dünya sağlık turizminin en lüks noktası. Hastane beş yıldızlı bir otel niteliklerine sahip ve hastaları havaalanından limuzin ile aldırıyor. Aklınıza gelebilecek her türlü ameliyatta ve cerrahi müdahalede tercih edilen bir yer. Kalp ameliyatları ve estetik cerrahi gibi… Bunun dışında her gün 18 katlı ayakta tedavi bölümünde 6 bin hasta tedavi ediyor. Yeniliklerin de öncüsü bu hastane. Asya’nın ilk robot eczanesi burada kullanılmaya başlandı örneğin.

Great Ormond Street Hospital NHS Trust, İngiltere

Avrupa’nın en büyük ve kapsamlı çocuk hastanesi olan Great Ormond, aynı zamanda Avrupa’nın en donanımlı çocuk onkoloji ünitesine sahip hastanesi. 387 yataklı hastane 1852’den bu yana milyonlarca çocuğu sağlığına kavuşturmuş. Peter Pan’ın telif hakları bu hastaneye ait ve bu hastane için çok önemli bir fon kaynağı.

 

Buchinger Kliniği, Almanya

Hastalarına günde 300 kalori verdirmeyi taahhüt ediyor. Hastaların üçte biri ciddi hastalıklarla boğuşan insanlar. Kliniğin uyguladığı özel perhizler tedavilere olumlu katkı sağlıyor. Yapılan araştırmalar perhizin birçok tedavide olumlu sonuç verdiğini kanıtlıyor. Bu klinik dünya sosyetesinin, politikacıların, ünlülerin uğrak yeri. Dr. Otto Buchinger tarafından geliştirilen ‘oruç diyet’iyle astımdan kansere, dolaşım bozukluklarından baş ağrılarına, varisten böbrek taşına,barsak hastalıklarından mide rahatsızlıklarına, yüksek tansiyondan kalp rahatsızlıklarına ve diyabete kadar yığınla hastalık bu klinikte tedavi ediliyor. Kliniğin felsefesi, orucun en doğal tedavi yöntemi olmasına dayanıyor.  Çünkü vücudu toksinlerden arındırıyor.

Chicago Rehabilitasyon Enstitüsü, ABD

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında dünyanın en ünlü ve iyi hastanesi olarak biliniyor. 1991’den bu yana ABD’de alanındaki en iyi hastane olarak seçiliyor. Kuruluşu 1954 olan hastane biyonik kol gibi ilklere imza atan öncü bir merkez aynı zamanda. Spor yaralanmalarından, omurilik yaralanmalarına, romatizmal hastalıklardan kronik ağrılara, engelli terapilerinden beyin travmalarına kadar pek çok alanda ileri ve öncü yöntemlerle tedavi olanağı sağlıyor.

Fyodorov Göz Kliniği, Rusya

Burası dünyanın en ünlü göz hastanesi. Özellikle mikro cerrahi konusunda bir mabet bile denilebilir. Uluslar arası ününü 1958 yılında Profesör S.N.  Fyodorov’un katarakt hastaları için geliştirdiği yapay lens nakli ile kazanmış. O zamandan bu zamana kornea ameliyatları ve glakom tedavisi gibi alanlarda, tıbba yeni tedavi yöntemleri kazandırmış. İleri derece miyop ve astigmat tedavisinde de uzman olan hastane yılda 300 bin hastayı göz sağlığına kavuşturuyor.

 

All India Institute of Medical Sciences, Hindistan

1956’da kurulan bu hastane, kalp ve damar hastalıkları ve nöroloji alanlarında ‘süper uzmanlık’ merkezlerine sahip. Fakir insanlar için de adeta bir vaha. Geçtiğimiz yıl 3,5 milyon hastaya tedavi hizmeti veren hastane, her birinden sadece 1 dolar almış. 2000 yataklı bu hastane ülkedeki tüm olumsuz koşullara rağmen başarı konusunda gelişmiş birçok ülkeden daha iyi durumda. Ölüm ve enfeksiyon oranları bir hayli düşük. Batılı ülkelerden sağlık turizmi kapsamında çok sayıda hasta kabul ediyor. Bunun nedeni bir hayli uygun olan fiyatları. Örneğin ABD’de 50 bin dolara yapılan anjiyoplasti, burada neredeyse onda biri fiyatına yapılıyor.

Klinik Hirslanden, İsviçre

Her yıl en az 20 araştırma projesi yürüten öncü bir hastane grubu. Öncelikli hedefi kalp ameliyatları, ortopedi, dahiliye, üroloji ve onkoloji. Grubun yoğun bakım merkezinden check-up kliniklerine kadar 13 hastanesi ve kliniği var. İsviçre’nin en büyüğü. Ayrıca enteresan diyaliz turizmiyle dikkat çekiyor. Ülkenin belirli bölgelerine belirli aralıklarla yerleştirdikleri diyaliz merkezleri ile, yurtdışından gelen hastalar bir taraftan İsviçre’nin doğal ve tarihi güzelliklerini geziyor, bir taraftan da tur programında belirlenmiş olan saatlerde diyalize giriyor. Hem gezmiş hem de tedavi olmuş oluyor.

Matilda Hastanesi, Hong Kong

1907’de kurulan hastane, Hong Kong adasına en tepeden bakan muhteşem bir manzaraya sahip. Hatta burada bir film bile çekilmiş. 1955 yapımı Love Is a Many-Splendored Thing. Hastane kadın doğum bölümü, yeni doğan bakım ünitesi ve cerrahi müdahale birimleriyle ön planda. Global ve lokal sigorta şirketleriyle de çok iyi irtibat halinde.

The London Clinic, İngiltere

Ünlü Harley Street’in tam ortasına bulunan hastane, 1932 yılında bir grup Harley hekimi tarafından kurulmuş. 270 yatak kapasiteli, 12 ameliyathanesi var ve 24 saat uzman doktor bulunuyor. Alışılmış tedavi ve cerrahi yöntemlerin haricinde daha komplike hizmetler de sunuyor; karaciğer nakli, kök hücre nakli ve robotik cerrahi gibi. Karaciğer nakli için yurtdışından çok sayıda hasta kabul ediyor. Kanser merkezi ve estetik cerrahi bölümü de hatırı sayılır bir üne sahip. Hastaneye bunca yıl boyunca kraliyet ailesi, politikacılar, ruhani liderler ve ünlüler akın etmiş hep, hastanenin efsane olmuş doktor ve cerrahlarının emin ellerine kendilerini teslim etmişler. Bu arada hastane aynı zamanda İngiltere’nin en büyük 100 hayır kurumundan biri.

Parkway Hospitals, Singapur

Parkway, Singapur’un lider sağlık grubu olarak 16 hastaneye ve 3400 yatak kapasitesine sahip. Malezya, Brunei ve Hindistan ve Çin gibi hemen hemen tüm Asya ülkelerinde PPAC adlı hasta danışma merkezleriyle de sağlık ağını oldukça genişletmiş. Burası da sağlık turizminin kalbi. Kardiyoloji, nöroloji, göz ve onkoloji uzmanlık alanları.

The Prince of Wales Hospital, Avustralya

The Prince of Wales, Avustralya’nın lider konumdaki eğitim ve araştırma hastanesi. Her yıl 1000 yeni, 3000 de devam eden kanser hastasını tedavi ediyor. Bu 3000, hastanenin kurtarmış olduğu ve her geçen zaman daha da az olarak hastaneye uğrayan hasta sayısı. Hastane aslında 1852’de korunmaya muhtaç çocuklar için kurulmuş bir bina. 1870’de  hastane olmuş. 1200 yatak kapasitesine sahip.

Betty Ford Center, California, ABD

Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı tedavisi üzerine ABD’nin en bilindik merkezi burası. Burada tedavi görmüş olan ünlüler arasında Ozzy Osbourne, Lindsay Lohan, Keith Urban ve Chevy Chase bulunuyor. 100 yataklı hastaneyi eski first ladylerden Betty Ford, kendi alkol ve ağrı kesici bağımlılığından kurtulmak için kurdurmuş 1982’de. Merkez, bireysel, aile ve grup rehabilitasyonlarıyla çok çeşitli tedavi paketlerine sahip.

ABD’nin en iyi hastaneleri

***Johns Hopkins Hastanesi, Baltimore (ABD)

Dünyanın her alanda en iyilerini seçen US News& World Report Dergisi tarafından 20 yıldır art arda ABD’nin en kapsamlı ve en iyi hastanesi seçildi. 1889 yılında açılan hastane modern tıpta birçok ilke imza atmış. İlk kalp ameliyatı, ilk meme kanseri ameliyatı, ilk cinsiyet değişim ameliyatı, ilk çocuk psikiyatrisi, endokrinoloji, jinekoloji, nöroşirürji, pediatri, üroloji servislerinin kurulması gibi… Kalp ve damar hastalıkları ve onkoloji bölümleri haricinde kulak burun boğaz, jinekoloji, nöroloji ve nöroşirürji, romatoloji ve üroloji alanlarında da uzman.

****Mayo Clinic, Rochester (ABD)

ABD’nin ikinci en iyi hastanesi olan Mayo, teşhisi konamamış veya tedavisi mümkün olmayan hastalıklarda deneysel tedavi yöntemleriyle ünlü. Yüksek kalitede hizmeti muadillerine kıyasla düşük fiyatlara sunan hastane, özellikle kalp ve damar hastalıkları ve cerrahisinde dünyada bir numara. Diğer uzmanlık alanları ise diyabet ve endokrinoloji, gastroenteroloji ve böbrek hastalıkları.

***Massachusetts General Hastanesi, Boston (ABD)

Harvard Tıp Fakültesi’nin eğitim hastanesi olan MGH, her yıl 45 bin hastaya bakıyor ve bu nedenle pek çok alanda uzmanlaşmış. Ayrıca bu hastanenin acil servisi ABD’nin en eski ve en büyük acil servisi. Araştırma birimleriyle ön planda olan MGH, onkoloji ve psikiyatri alanlarında uzman.

***Cleveland Kliniği, Cleveland (ABD)

1921’de kurulan hastane dünyanın dört bir yanından hasta kabul eden ABD’nin en ünlü hastanelerinden biri. Özellikle kalp ve damar hastalıkları ve cerrahisi alanında ABD’de bir numara. Diğer uzmanlık alanları ise üroloji, gastroenteroloji ve romatoloji. Kemal Unakıtan ve İtalya başbakanı Silvia Berlusconi de kalp rahatsızlıkları nedeniyle Cleveland Kliniği’nde tedavi olmuşlardı.

***Ronald Reagan UCLA Tıp Merkezi, Los Angeles (ABD)

Göz ve diş alanlarında dünyanın en gelişmiş ve kapsamlı araştırma ve tedavi birimlerine sahip olan hastane, kalp ve damar hastalıkları bölümü ve acil servisiyle ön planda.

*** Teksas Üniversitesi, M.D. Anderson Kanser Merkezi, Houston (ABD)

60 yılı aşkın bir süredir, M. D. Anderson, kanseri önlemek ve tedavi etmek amacıyla yeni yollar bulma konusunda en ön safhada yer almış olup dünyanın her yerinden hastalar, kanıtlanmış ve devrim niteliğindeki tedavi ve bakımdan yararlanmak için buraya gidiyor. Kişiye özel tedavi programları hazırlamasıyla bilinen bu merkezde gelen hasta ihtiyaçlarını karşılayabilmek için hemen her dili konuşan bir çalışan bulunuyor. Her yıl ortalama 100 bin hastaya bakıyor. Erdal İnönü, Ali Dinçer ve Filiz Akın kanser tedavisi için burayı tercih etmişlerdi.

Reklamlar

18 Comments Kendi yorumunu ekle

 1. ismail sarıkaya dedi ki:

  ben gözlerinde nistakbus isminde (göz titremesi ) birisiyim.Çaresinin olup olmadığını bilmiyorum.Türkiyede yaşamaktayım.rahatsızlığımdan çaresi var ise kurtulmak istiyorıum .iyi bir göz dr olan hocamdan yardım almak istiyorum .bu konuda bana yardımcı olamanızı rica ediyorum.. ilğinize teşekkür ederim ..cevabınızı bekliyorumm

  1. sonmucid dedi ki:

   bir homeopati merkezine görünün derim. istanbul’da bir homeopati dernegi var. oradan yardım isteyin

  2. murat salih dedi ki:

   ankarada tedavisi yapan klinisyenlerle doktorlar mevcut isterseniz sizlere bu konuda çözümüretebiliriz
   http://www.admdanismanlik.com

 2. Mine sores dedi ki:

  Manik depresif ve uyuşturcu alkol bagımlıgısı bi hastamız var yurt dışında bunun tedavisi için sinir hastalıkları için bi hastane var mı ?

  1. murat salih dedi ki:

   ankarada hacettepede ve özelde bir kaç yer bu alanda sizlere yardımcı olmak isteriz

 3. yakup dağlı dedi ki:

  merhabalar benim genetik bir ğöz rahatsızlıgım var ğüneşe cıktıgım zaman ğözlerimi tam acamıyorum cok az acabiliyorum ve uzagıda hiç ğörmüyorum ğüneş ışınları ğörmemi engelliyor burdaki doktorlar akraba evliliğnden gelen genetik ğöz rahatsızlıgı dediler uzman doktorumdan yardım istiyorum bu konuda ne yapmam gerekiyor hocam cok zor durumdayım ğöremediğim için ban yardım edin lütfen bu genetik ğöz rahtsızlıgına redavi varmıdır hocam

 4. yakup dağlı dedi ki:

  mesj göndermistim cevabı gelmedi hocam

 5. Bahar Ülgen dedi ki:

  10 yaşındaki oğlum kanser hastası. Sekiz aydır bu hastalıkla mücadele ediyoruz. Iki kere ameliyat oldu. Karın içinde yaygın kitleleri var. Doktorlarımız şuan sıcak kemoterapi yöntemi yapilabilir diyorlar. Öncelikle açık bir ameliyatla bütün organlar dışarıya çıkarılıp tümörler temizlendikten sonra 42 derecelik kemoterapili su karın içine veriliyormus.10 -15 saat süren bir ameliyatmiş. Ne yazikki şu var . Bu ameliyat Türkiye de hiç bir çocuğa denenmemiş. DÜNYADA bile elli tane çocukta uygulanmış. Ben çocuğumu yurt dışında en azından bu ameliyatı uygulamış bir cerrahın eline teslim etmek istiyorum. Çocuğumun gözlerimin önünde erimesine nasıl dayanabilirim bir ANNE olarak. Lütfen yardım edin.

 6. Azərbaycanlı xanım. dedi ki:

  Salam. Mən sizə Azərbaycandan yazıram. Mən uzun yıllardır (13 yıla yaxın) Revmatid Artrit xəstəsiyəm. Azərbaycanda tedavi alsam da sağala bilməmişəm. Kollarım da və bacaklarımda bükülmələr də var. Mən bilməkmistərdim mənim xəstəliyimin en iyi tedavisi hangi ülkede ve hangi hastanededir. Doktor ismi de verirseniz çooooox sevinərdim. Mən kendi imkanlarımca internetden araşdlrmalar yapsam da bir qərara gələ bilmədim. Sizdən ricam mənə yardımçı olmağınızdı. İnşallah sizlərdən olumlu cevab gözdüyəcəm. İndidən hər şey üçün sonsuz təşəkkürlər.

  1. murat salih dedi ki:

   hacettepe üniversitesinden sizin için randevu alabiliriz. gerçekten çok iyi sonnuçlar alan hastalar var

 7. gökhan dedi ki:

  slm bn Nörofibromatozis hastasıyım bu hastalıgın br tedavisi varmı

 8. hayrettin dedi ki:

  Manik (mani) depresif hastalımız var.Harvard Üniversitesinde dr.tuncay sürmeli beyin bugün.com tr deki nasa teknolojisi ile neurofeedback tekniği ile tedavi ediyorlarmış.dogrusu dr Tanju sürmeliye telefon veya facebooktan ulaşmak için bilginiz varmı. Başka şekilde ilaçsız tedavi şekli varmı. Veya ameliyat ile sonuç alınırmı

 9. MUSTAFA dedi ki:

  Takayasu arteriti hastalığı yüzünden görme yetisini kaybeden var mı? Benim annem 1991 yılında bu hastalığa yakalandı ve 2 gözünü %100 kaybetti. Bildiğiniz önerebileceğiniz bir yer var mı?

 10. Kubkub dedi ki:

  Spina bifida ile alakali calisan bir hastane var mi yurt disinda? Beni bilgilendirir misiniz?

 11. Haluk Bayat dedi ki:

  osteomyelıtıs kaval kemık enfeksıyon 3 yıldır kurumuyor cozen varmı

 12. Esra dedi ki:

  Merhaba ben ülseratif kolit hastayım 5 yada 6 seneye yakın bütün tedaviler denendi fakat şuanda hiçbir çözüm bulunamadı en son mayo Clinic ile işbirliği içindeyiz ama şuanda da oda bir işe yaramadı yurtdışında başka bir hastane önerebilir misiniz yada ameliyat için şuanda türkiyede tedavi alıyorum mayo clinicten geliyor ilaçlar teşekkürler

 13. Merve dedi ki:

  Meraba ben sema romotoithatrit hastasıyım 7-8 senedir ilaç ve tedavi denedim ağrılarım çok türkiyadeki tedaviler yaramadı bana yurt dışında başka hastane önerebilirmisinziz?

 14. Salih dedi ki:

  İşitme kaybı olanlar için (kulağı duymayanlar için) dünyanın herhangi bir yerinde bi tedavi şekli var mı?Bu hastalık için(Miniere Sendromu) kök hücre tedavisi varmış acaba gerçek mi? Bilen yada duyan varsa lütfen yardımcı olsun…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s